Saame tuttavaks: naerusuine Liisa Laine
Liisa ja tants
Liisa Laine |
"Ma armastan tohutult juustu!" ütleb Liisa naerdes, kui paluda tal ennast tutvustada. Sealt edasi aga on Liisa puhul tegemist tantsija-koreograafiga, keda iseloomustab vanasõna „kes palju teeb, see palju jõuab“. See paistab ka kaugele välja, sest lisaks sellele, et Liisa on käesoleval aastal üks Koolitantsu koreograafidest, annab ta tantsutunde E.T.A Tantsukoolis, tantsustuudios „Tantsugeen“ ja tantsuansamblis „Tuisuline". Selle kõige kõrval veab Liisa veel erinevaid tantsutruppe ning on seotud paljude projektidega.
Tantsuga hakkas Liisa tegelema 6-aastaselt, kui ta ema täheldas, et Liisa igal võimalikul hetkel jalga keerutama kipub ning ta seepeale tantsuansamblisse „Sõleke“ tantsima viis. Tantsust sai Liisa lahutamatu kaaslane, „Sõlekese“ kõrval täiendas Liisa ennast Studio One’is, D-Lux'is ja Tantsuakadeemias. Edasi asus Liisa õppima E.T.A Tantsukooli, kus ta lõpetamise järel ise õpetajana tööle asus. Tantsumaailm avanes oma täiuses Liisa jaoks aga Rootsis, kus Liisa õppis ühe aasta Rootsi Ballet Akademien’i Streetline programmis, mille raames oli võimalik omandada kõige erinevamaid stiile.
Tänu sellele, et Liisa on oma tantsijatee jooksul kokku puutunud kõige erinevamate žanrite ja stiilidega, Liisal ühte kindlat lemmikut tantsustiili polegi. „Lemmik tantsustiil on vastavalt päevale, inspiratsioonile, tujule“, ütleb Liisa ja lisab siis: „kuid armastan, kui kaasaegne tants on segatud tänavatantsuga või on segu nt eesti-, kaasaegsest- ja showtantsust.“ Liisa jaoks on tantsimise puhul oluline, et tantsija seda naudiks, et ta leiaks oma mugavustsooni ja oskuse end läbi tantsu väljendada. Seejärel aga julguse sellest mugavustsoonist välja tulla ja uusi asju proovida. „Oluline olla avatud, astuda mugavustsoonist välja ja ennast tantsijana arendada“. Siia juurde tsiteerib Liisa aga Martha Grahamit: „Suurepärased tantsijad ei ole suurepärased oma tehnika tõttu, nad on suurepärased oma kire tõttu“.
Liisa ja Koolitants
Liisa on Koolitantsul osalenud pea igal mõeldaval moel. Liisa on osalenud seal nii tantsijana kui korraldusmeeskonna liikmena, aga ka pealtvaataja – kaasaelajana. „Viimast korda tantsijana Koolitantsul osaledes olime laureaadid vabatantsus Elo Undi loominguga ,,Puu taga’’“, meenutab Liisa. Korraldusmeeskonnas olemisest mäletab Liisa aga tohutut sebimist. „Ma mäletan, kui tohutult palju sagimist ja sekeldamist lava taga ikka on,“ meenutab Liisa ning lisab naerdes, „samuti sain selgeks, kuidas tantsupõrand maha käib ja kokku saab rullitud. Kohutavalt tüütu!“
Sel aastal on Liisa aga Koolitantsul eesti teemaliste tantsude žanri koreograaf. Mis ootab tantsijaid ees Liisa töötubades? „Palju fun’i. Stiiliselt saab olema kindlasti kombo erinevatest stiilidest, kuid rõhume Eesti motiivile ja taustaks mängib Eesti etno-folk muusika. Tantsime nii individuaalselt, kui saame sõpradeks teiste tantsijatega läbi paaritantsu. Tahaks loota, et saalis tekib positiivne õhkkond ja kõik annavad endast maksimumi. Päeva lõpuks peab higi ikka voolama ja sääremari valutama!“ Liisa ootab oma töötubades osalejatelt avatust ja enesekindlust:„ Oluline oleks mitte oma liistude juurde kinni jääda. Me ei tee seal töötoas tüüpilist eesti rahvatantsu. Seda enam tuleks olla avatud kõigele. Alla ei tohi anda, kui esimesel korral välja ei tule, vaid tuleb edasi pusida. Ootan tantsijatelt enesekindlust!“
Kui Liisa aga saaks sel aastal ise tantsijana osaleda, valiks ta hoopis vabatantsude kategooria. „Ei pelgaks mitte ühtegi kategooriat, kuna kõik on kehale tuttav, kuid valiksin tõenäoliselt vabatantsu, sest eestvedajaks on Tuomo, kes ei ole Eestist ja keda ma koreograafina ei tunne. Oleks põnev tutvuda millegi ja kellegi uuega!“
Liisa ja tantsumaailm
* Kas eelistad olla pigem tantsija või koreograaf?
„Seda küsimust küsin ma viimasel ajal endalt väga palju. Hetkel on mu põhirõhk õpetamisel, kuid teen kaasa ka projektides, kus saan olla tantsija rollis. Tunnen, et vajan mõlemat poolt üheaegselt.“
* Kes on Sinu eeskuju tantsumaastikul?
„Otseseid eeskujusid ei olegi. On muidugi õpetajad, kelle käe all olen õppinud, kuid proovin vaadata tantsumaailmas nii laialt ringi ja haarata igalt poolt nii palju, kui saab ja mitte kellegi kindla koreograafi / lavastaja käekirja või mõtetesse kinni jääda.“
* Millise laulja taustatantsijaks sa silma pilgutamata läheks?
„Beyonce.“
* Mis on viimase aja Sind enim inspireerinud/üllatanud tants/kombinatsioon, mida oled näinud?
„Austan väga koreograafe, kes jutustavad oma tantsuga lugusid või kellel on nö taustalugu. Viiamase aja hea näide on Keone & Mari „Time for Love“"
KOHTUMISENI KOOLITANTSUL! KOHTUMISENI EESTI TEEMALISTE TANTSUDE TÖÖTUBADES!
Kommentaarid
Postita kommentaar